Сонцезахисні окуляри

Сонячне світло – це поєднання ультрафіолетового (УФ) та інфрачервоного випромінювання. Найбільшу небезпеку ультрафіолет становить у денний час. Його вплив посилюється, відбиваючись від деяких поверхонь, збільшуючи сумарну дозу. Наприклад, сніг відбиває близько 90% сонячного світла, вода – приблизно 70%, а трава – тільки 3%. Інфрачервоне випромінювання значною мірою розсіюється – завдяки атмосферній волозі, але теж може становити серйозну небезпеку, особливо в поєднанні з ультрафіолетом.

Природний захист ока забезпечує пігмент меланін, кількість якого в очах із віком зменшується. Тому інтенсивний вплив сонячного випромінювання на очі може призвести до проблем і спричинити такі захворювання очей, як центральна дегенерація чи катаракта. Наприклад, навіть короткочасне спостереження сонячного затемнення без відповідного захисту очей призводить до зниження зору, який згодом відновиться лише частково.Основне завдання сонцезахисних окулярів полягає в тому, щоб належним чином захистити Ваші очі в будь яку пору року.

Чим керуватися під час вибору окулярів?

   Матеріал лінз: пластик або скло. Скляні лінзи набагато краще і надійніше затримують ультрафіолетові промені, а також стійкі до подряпин. Але при численних перевагах лінзи зі скла мають і недоліки: вони дуже крихкі, а значить – недовговічні. Тому сонцезахисні окуляри зі скляними лінзами, які, до речі, часто запотівають, не слід купувати дітям і спортсменам – при падінні велика ймовірність сильного пошкодження очей уламками. Сьогодні заполонили сучасний ринок пластикові лінзи. Вони легкі, зручні, безпечні при падінні і представлені в широкому розмаїтті моделей, забезпечать справжній захист від ультрафіолету.

   Типи тонування лінз:

Сонцезахисна лінза може мати три типи тонування:

  • Основний (1 колір) – вся лінза рівномірно зафарбована в один колір.
  • Градієнтний (1 колір) – інтенсивність кольору змінюється зверху вниз.
  • Біградієнтний (2 кольори)  лінза може бути пофарбована в два кольори: в один у верхній частині, в інший – в нижній. Кожен колір змінює відтінок на більш світлий до центру лінзи.

   Колір лінз: думка – що темніші окуляри, то краще вони повинні захищати очі, – помилкова. Інтенсивно зафарбовані лінзи далеко не завжди здатні затримувати сонячне випромінювання. Безумовно, кожна людина, насамперед, вибирає сонцезахисні окуляри за власним смаком, орієнтуючись на улюблений колір. Однак, на думку професіоналів, оптимальний вибір – темно-сірі (практично не спотворюють предмети і відтінки), темно-коричневі (покращують видимість, що важливо для водіїв) і темно-зелені лінзи (максимально захищають від ультрафіолетових і інфрачервоних променів).

Є особлива категорія сонцезахисних окулярів, які призначені для водіїв, шанувальників водних та зимових видів спорту. Це окуляри з поляризаційними лінзами. Поляризаційний фільтр не пропускає до очей блиск, що відбивається від гладких поверхонь, таких як сніг, лід, мокрий асфальт. Саме такі окуляри якомога краще підійдуть і для відпочинку на морі чи в засніжених горах.

Захист від ультрафіолету і затемнення лінз. Існує п’ять категорій фільтрів сонцезахисних окулярів із різними рівнями затемнення та захисту від ультрафіолетового випромінювання:

  • «0» – світлопропускання 80-100%. Мінімальний захист від ультрафіолетового випромінювання всіх видів.
  • «1», «2» – світлопропускання, відповідно, 43-80% і 18-43%. Такі окуляри рекомендують для використання в міських умовах, оскільки від ультрафіолету вони захищають тільки частково.
  • «3» – світлопропускання 8-18%. Цей тип окулярів – для звичайного пляжного відпочинку, виїзду на природу.
  • «4» – світлопропускання 3-8%. Це дуже темний фільтр, призначений для високогір’я та спекотних країн. Фільтри категорій «3» й «4» практично повністю захищають і від ультрафіолетового, і від інфрачервоного випромінювань.

Матеріал оправи: пластик або метал. Під час примірки окулярів слід особливу увагу звертати не тільки на лінзи і власне модель, але і на оправу. Адже саме вона утримує лінзи і завершує образ. Тому при покупці необхідно приміряти легшу і практичну пластикову або довговічну і солідну металеву оправу. Крім того важливо, щоб оправа щільно і надійно прилягала, щоб було комфортно.

Важливо!!!!

Не купуйте сонцезахисні окуляри на лотках і ринках. Якісні окуляри – не обов’язково дорогі. Вибирайте з тих, що продаються в оптиках, або в магазинах і забезпечені зрозумілими маркуванням і вкладками.
Уважно вивчайте маркування окулярів: у ньому вказано, яку кількість ультрафіолетових променів пропускають лінзи окулярів, чи здатні вони адаптуватися до яскравості світла чи прибирати відблиски.
Якщо ви часто виходите з приміщення на сонце й назад – придбайте окуляри з фотохромними лінзами.

У нас широкий вибір чоловічих, жіночих і дитячих сонцезахисних окулярів відомих брендів ( Bellutti, Mario Rossi, Casta, Polaroid).
Враховуючи всі правила ми допоможемо Вам підібрати сонцезахисні окуляри і Ви зможете зробити собі і своїм близьким приємний і красивий, корисний і практичний подарунок. Радійте сонцю!