Чим керуватися під час вибору окулярів?
Матеріал лінз: пластик або скло. Скляні лінзи набагато краще і надійніше затримують ультрафіолетові промені, а також стійкі до подряпин. Але при численних перевагах лінзи зі скла мають і недоліки: вони дуже крихкі, а значить – недовговічні. Тому сонцезахисні окуляри зі скляними лінзами, які, до речі, часто запотівають, не слід купувати дітям і спортсменам – при падінні велика ймовірність сильного пошкодження очей уламками. Сьогодні заполонили сучасний ринок пластикові лінзи. Вони легкі, зручні, безпечні при падінні і представлені в широкому розмаїтті моделей, забезпечать справжній захист від ультрафіолету.
Типи тонування лінз:
Сонцезахисна лінза може мати три типи тонування:
- Основний (1 колір) – вся лінза рівномірно зафарбована в один колір.
- Градієнтний (1 колір) – інтенсивність кольору змінюється зверху вниз.
- Біградієнтний (2 кольори) – лінза може бути пофарбована в два кольори: в один у верхній частині, в інший – в нижній. Кожен колір змінює відтінок на більш світлий до центру лінзи.
Колір лінз: думка – що темніші окуляри, то краще вони повинні захищати очі, – помилкова. Інтенсивно зафарбовані лінзи далеко не завжди здатні затримувати сонячне випромінювання. Безумовно, кожна людина, насамперед, вибирає сонцезахисні окуляри за власним смаком, орієнтуючись на улюблений колір. Однак, на думку професіоналів, оптимальний вибір – темно-сірі (практично не спотворюють предмети і відтінки), темно-коричневі (покращують видимість, що важливо для водіїв) і темно-зелені лінзи (максимально захищають від ультрафіолетових і інфрачервоних променів).
Є особлива категорія сонцезахисних окулярів, які призначені для водіїв, шанувальників водних та зимових видів спорту. Це окуляри з поляризаційними лінзами. Поляризаційний фільтр не пропускає до очей блиск, що відбивається від гладких поверхонь, таких як сніг, лід, мокрий асфальт. Саме такі окуляри якомога краще підійдуть і для відпочинку на морі чи в засніжених горах.