Підбір оправ та лінз

Для багатьох людей окуляри – це модний аксесуар, який допомагає підкреслити стиль. Але все ж для більшості – це життєво необхідна річ. Підбір окулярів для корекції зору потрібно проводити тільки після повного обстеження.

Підбираючи окуляри, насамперед, потрібно перевірити гостроту зору. Гострота зору перевіряється по таблиці або за допомогою проектора знаків з відстані 5 м. Кожне око перевіряється окремо, завжди починаючи з правого. Пацієнт читає букви кожного рядка зверху вниз, останній з прочитаних рядків відображає гостроту зору без корекції. 

Наступний етап обстеження – це проведення комп’ютерної діагностики, саме з її допомогою спеціаліст отримує базову інформацію про гостроту зору.  Потім, за допомогою пробної оправи, до ока приставляють плюсові (збиральні) або мінусові (розсіювальні) лінзи, залежно від виявлених за даними авторефрактометра. Лінзи підбираються послідовно, поступово збільшуючи силу їх заломлення, до досягнення максимальної. Кожне око коригують окремо,  а потім проводять перевірку гостроти бінокулярного зору – обома очима. Гострота зору на обох очах при цьому повинна складати 0,9-1,0.

У наших оптиках кваліфіковані фахівці проведуть Вам підбір окулярів будь-якої складності та призначення (окуляри для читання, окуляри для комп`ютера чи для постійного носіння, а також біфокальні, прогресивні чи офісні).

Крім цього, у нас Ви можете вибрати сучасну оправу та замовити виготовлення окулярів. Ми використовуємо окулярні лінзи світових виробників, які мають цілий ряд захисних покриттів.

Оправа для окулярів

Як правило, підбір окулярів для зору починається з вибору підходящої оправи. Сьогодні асортимент їх дуже великий. Сучасні оправи можуть бути виготовлені з наступних матеріалів: пластик або інші полімери; різний метал: золото, срібло або сплави; комбіновані: метал – пластик і т. д. Розрізняються оправи і за формою. В даний час існує величезна кількість оправ найрізноманітніших стилів, кольорів і розмірів, що, безумовно, дозволяє підібрати окуляри для зору, що ідеально підходять вашому обличчю та іміджу.

Дуже поширеними є так звані пластикові оправи, тому що вони стильні, а для багатьох людей з поганим зором ще й зручні, бо пластикова оправа вдало приховає товщину лінз.

До поширених належать і комбіновані оправи з широким пластиковим завушником та металевим окуляром або навпаки пластик – спереду на переніссі, а дужки — металеві. Такі оправи зараз дуже модні.

Металеві оправи  менш помітні на обличчі або навпаки – дуже виділяються — це залежить від кольору оправи, дизайну або прикрас. Однак не всі такі оправи зможуть приховати товщину лінзи, тому в них рекомендують встановлювати потоншені лінзи або лінзи асферичного дизайну.

Титанові оправи поєднують у собі легкість та міцність. І якщо Ви підбираєте окуляри для постійного носіння, то саме титанова оправа Вас не розчарує, а радше навпаки –  щодня дивуватиме своєю легкістю. Таку оправу майже не відчутно на обличчі, завдяки чому зростає і відчуття комфорту. Крім того, титан не схильний до корозії, відтак термін використання такої оправи значно зростає.
Також розрізняють закриті, напівобідкові та безобідкові оправи. У напівобідкових оправах лінза, як правило, кріпиться до верхнього боку окуляра (інколи до нижнього). Відсутність нижнього обідка на оправі не заважає очам. Ці оправи також менш помітні на обличчі за звичайні. Однак, вони підходять не під кожен рецепт, тому потрібна правильна порада консультанта.
Безобідкові оправи вирізняються тим, що лінзи на таких оправах кріпляться на гвинтиках або втулках, де відсутня оправа як така — є тільки дужки та перенісся. Відтак у такі оправи встановлюються лише полімерні або полікарбонатні лінзи, скляні не годяться. Такі оправи непомітні на обличчі, не обмежують поле зору ні зверху, ні знизу та вважаються оправами бізнес-класу, бо виготовляються з більш дорогих та хайтек матеріалів, наприклад, оправи Silhouette є найлегшими в світі, цей світовий лідер застосовує спеціальні надміцні матеріали.
Для людей, у яких дуже вразливе перенісся, є оправи з силіконовим переніссям. Річ у тім, що силіконова вставка не частково, а повністю облягає перенісся, відповідно міцно фіксується на носі, але при цьому не давить та й оправа не з’їжджає. Вони вирізняються своєю зручністю і через це дуже комфортні під час занять спортом.

Залежно від того, для чого Вам потрібні окуляри, обирається і оправа. Якщо мова йде про окуляри для читання, то окуляр оправи може бути невеликим, але таким, щоб не обмежував ваші очі, якщо підбираєте окуляри для далі, то навпаки – окуляр оправи має бути більшим, щоб не обмежувати поле зору.

Другорядними, але також дуже важливими є питання форми обличчя. Наприклад, для круглого обличчя більш підходять квадратні, прямокутні, великі форми оправ; для овального типу обличчя – прямокутні, овальні, квадратні, авіатори; для трикутного, сердечком – овальні з легкою оправою, а для прямокутного типу обличчя – котяче око, овальні, великі оправи або авіатори.  Тобто підбір має бути ретельний, щоб Ви ніколи не комплексували в своїх окулярах, крім того, сучасний дизайн оправи підкреслюватиме Вашу особливість або статус.

Підібрати окуляри стає простіше завдяки великому переліку фірм-виробників, продукцію яких Ви можете побачити в магазинах «Окулярні»:  Mario Rossi, Enzzo, ProVision, Casta, View Point, Massi, Wes, Verdo, Mikado, The First, Primavera та інші.

Лінзи для окулярів

Мережа оптик «Окулярня» пропонує своїм клієнтам великий вибір окулярних лінз від світових лідерів оптичного ринку:

– справжня німецька якість від Carl ZEISS і  Rodenstock;

– елітна французька оптика Essilor;

– кращі моделі від корейського виробника Dagas і польського виробника Izo.

Оптичні властивості окулярів залежать і від якості лінз, тому вибирати їх слід ретельно. Врешті-решт, від якості лінз залежить гострота зору і здоров’я очей.

Види лінз

В залежності від кількості оптичних зон корекції зору розрізняють лінзи афокальні, однофокальні та багатофокальні. Афокальні лінзи не мають оптичної сили, тобто не призначені для корекції зору. Їх також називають лінзами з нульовими діоптріями. Основна область їх застосування – сонцезахисні окуляри і окуляри для роботи за комп’ютером. Однофокальні лінзи мають одну зону оптичнї дії, тобто одну діоптрійну силу по всій поверхні. Багатофокальні лінзи мають дві і більше зон оптичної дії. Вони незамінні в тих випадках, коли необхідно чітко бачити предмети і об’єкти, що знаходяться на різних відстанях. У свою чергу, багатофокальні лінзи поділяються на прогресивні, тобто мають плавний перехід між оптичними зонами, і біфокальні – лінзи зі ступінчастим переходом.
В залежності від форми заломлюючої поверхні, лінзи бувають сферичними і  асферичними. Сферичними вважаються ті лінзи, які мають дві сферичні поверхні. У асферичних базова поверхня відхиляється від сферичної форми, асферичні лінзи  більш тонші і плоскіші, гарніше і естетичніше виглядають в оправі.

Для того, щоб правильно вибрати лінзи для окулярів, необхідно знати основні їхні параметри: матеріал, індекс заломлення, властивості покриття.

Матеріал

Сьогодні є можливість вибору між склом і пластиком. Кожен матеріал має свої переваги і недоліки, тому вибір залежить від індивідуальних уподобань покупця. Скляні лінзи міцніші, більш стійкі до подряпин, на противагу пластик  легкий і  безпечний, тому можна рекомендувати дітям і спортсменам. Надміцні лінзи, які сьогодні користуються великою популярністю – полікарбонатні і Трайвекс (Trivex).

Коефіцієнт заломлення ще називають індексом лінзи.  Цей показник показує товщину лінзи – чим вищий показник, тим лінза тонша і легша. Для лінз з невеликими діоптріями цей індекс не так важливий, як для більш сильних, адже чим більше діоптрій, тим товща буде лінза, а це робить її дуже помітною в оправі. За рахунок високого коефіцієнта заломлення лінзи стають тоншими, що робить їх більш легкими. Види показників потоншення:

  • традиційний – 1.5;
  • середній – 1.6;
  • високий – 1.67;
  • надвисокий – 1.74.

На лінзи наносяться спеціальні, особливі покриття, які дозволяють істотно покращити характеристики самих лінз. Якими властивостями можуть володіти такі покриття?

Поляризаційне покриття

Усуває світлові відблиски від води, дорожнього покриття, снігу і т. д., підвищуючи тим самим зоровий комфорт.

Антистатичне покриття

Перешкоджає скупченню ворсинок, пилу на лінзах. Лінза менше забруднюється і легко очищається.

Зміцнююче покриття

На сьогоднішній день, завдяки цьому покриттю, практично кожна лінза для окулярів володіє підвищеною міцністю. Наноситься це покриття з двох сторін лінзи, перешкоджає утворенню тріщин і подряпин.

Гідрофобне або водовідштовхуюче покриття

У лінз з даним покриттям є одна незаперечна перевага – на ній майже не затримується волога. Як наслідок, лінзу легко очистити від крапель дощу, входячи в приміщення, достатньо всього лиш струсити краплі з окулярів. Важливий чинник для тих, хто носить окуляри – взимку лінзи з даними покриттям менше запотівають при вході в опалюване приміщення з холодної морозної вулиці.

Олеофобне або жировідштовхуюче

На лінзі не затримується жир, тобто на ній залишається набагато менше відбитків пальців.

Просвітлююче, антирефлексне, антиблікове покриття

Блокує небажані явища відбиття світла. У зв’язку з чим до ока доходить приблизно 100% світла. Захищає від світлових відблисків, які обмежують прозорість лінз і подразнюють зір. Усуває відблиск від Ваших лінз.

УФ-блокуюче покриття

Так як інтенсивне ультрафіолетове випромінювання сприяє розвитку катаракти і викликає пошкодження сітківки, окуляри з даними покриттям особливо актуальні для тих людей, хто багато часу проводить на сонці.

Дзеркальне покриття

Зазвичай його застосовують у сонцезахисних окулярах. Також необхідно враховувати, що в темних приміщеннях і вночі крізь такі лінзи практично нічого не видно.

Ефект використання покриття Blue Bloker(водійські окуляри)  полягає у збільшенні контрасту, роз’ясненні образу, що покращує оцінку відстаней. Придатне для їзди у складних атмосферних умовах, таких як: туман, хмарність, дощ, мряка, а його здатність відсікати голубе світло, що переважає вночі, робить його корисним під час їзди в сутінках.

Комп’ютерні лінзи. Призначені для захисту від шкідливого синього світла. Синє світло – найбільш потужний з усіх променів видимого спектру світла. Синє світло досягає сітківки і погіршує чіткість інших кольорів на сітківці, а це призводить до нечіткості, розмитості зображення, зорової втоми, головного болю. Синє світло дає негативний вплив на регуляцію внутрішнього біологічного годинника у організмі людини.