Як очищати і зберігати контактні лінзи:

 • перед одяганням/зняттям лінз або будь-якими маніпуляціями з очима ретельно мийте руки проточною водою з милом;
 • очищення і зберігання лінз проводите тільки відповідно до інструкції (в чистому контейнері зі свіжим розчином);
 • намагайтеся щодня очищати контейнер для контактних лінз, для цього можна використовувати свіжий універсальний розчин. Регулярно міняйте контейнер відповідно до рекомендацій Вашого лікаря;
 • ніколи не змочуйте лінзи звичайною водою. Мікроби можуть перебувати навіть в дистильованої воді;
 • для очищення покладіть лінзу на чисту долоню і акуратно потріть її вказівним пальцем іншої руки. Існують спеціальні розчини, які забезпечують очистку без тертя;
 • намагайтеся не торкатися пальцями до верхівки ємності для зберігання розчину. Це може привести до його забруднення.

 

 

Найпопулярніші розчини для зберігання контактних лінз

 

ReNu MultiPlus — багатоцільовий розчин, призначений для ополіскування, очищення, видалення поверхневих і глибоких відкладень, дезінфекції та зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 120, 240 і 360 мл.

 Biotrue — багатофункціональний розчин, призначений для ополіскування, очищення, дезінфекції, видалення відкладень, зволоження і зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 60, 120 і 360 мл. Містить гіалуронову кислоту.  Biotrue має оптимальну кислотно-лужну рівновагу, яка відповідає pH слізної рідини. Він підтримує природний стан очей і оптимально активує подвійну систему дезінфекції.

  Biotrue drops — очні краплі для зволоження всіх видів м’яких контактних лінз, включаючи силікон-гідрогелеві. Режим використання щоденний, 1-2 рази на день. Краплі випускаються у флаконах об’ємом 10 мл. Діюча речовина препарату — 0,24% гіалуронова кислота. Цей компонент має потужні зволожувальні і регенерувальні властивості. Він підвищує в’язкість слізної рідини і миттєво прибирає відчуття сухості очей. Разом з тим гіалуронова кислота загоює мікротравми рогівки, які можуть з’являтися при носінні контактних лінз.

Контактні лінзи Alcon

CIBA Vision у сфері догляду за зором належить до всесвітньо визнаних компаній. Вибір контактних лінз, розчинів і очних крапель дуже великий. До найбільш продаваних належить ряд контактних лінз Air Optix.

AIR OPTIX plus HydraGlyde – нові вдосконалені силікон-гідрогелеві МКЛ бренду “Air Optix” від компанії Alcon. AIR OPTIX HydraGlyde створені на основі двох запатентованих інноваційних технологій SmartShield і HydraGlyde, які створюють ультратонкий захисний шар на поверхні лінзи і таким чином забезпечують зволоженість і чистоту лінз протягом усього терміну експлуатації.

Air Optix  Night & Day AQUA – силікон-гідрогелеві контактні лінзи першого покоління. Рекомендований термін носіння денний або безперервний до 30 днів. Найголовніша відмінна особливість лінз Air Optix Night & Day AQUA – найвищий показник проникнення кисню Dk/t-175, висока пропускна здатність кисню до рогівки ока (навіть більша ніж у сльози Dk/t-90), біасферичний дизайн – обидві поверхні асферичні.

Air Optix for ASTIGMATISM застосовуються для денного використання протягом 1 місяця.

AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL – мультифокальні силікон-гідрогелеві контактні лінзи . Рекомендований виробником термін носіння – 1 місяць при денному режимі або 7 днів (6 ночей) при безперервному.

AirOptix Colors – сілікон-гідрогелеві кольорові лінзи для зміни кольору як світлих, так і темних очей. Вони забезпечують не тільки красивий природний колір очей, але і винятковий комфорт при носінні. AirOptix Colors доступні в 9-ти кольорах. Завдяки тришаровій технології інтеграції пігменту в матеріал лінзи 3-in-1 COLOR TECHNOLOGY колір очей виглядає дуже природньо. Зовнішнє кільце пігменту підкреслює виразність очей. Середнє – визначає основний колір. Внутрішнє – додає яскравості та глибини.

Focus DAILIES AquaComfort Plus – нове покоління ультракомфортних одноденних лінз з унікальним ефектом потрійного зволоження. Щоденні лінзи Focus DAILIES AquaComfort Plus є ідеальним вибором як для новачків, охочих перейти від окулярів до КЛ, так і для вимогливих користувачів, які потребують високої якості зору при максимальному комфорті.

Компанія Johnson & Johnson Vision Care

ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus – силікон-гідрогелеві контактні лінзи денного або безперервного використання протягом 2 або 1 тижня відповідно. Лінзи розроблені за технологією нового покоління Hydraclear Plus, у якій поєднується матеріал, що пропускає достатньо кисню, та сучасні зволожувальні агенти. Мають найвищий рівень УФ-захисту серед усіх видів КЛ (100% від UVB-променів та 96,1% від UVA-променів).

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM – силікон-гідрогелеві контактні лінзи для корекції астигматизму. Лінзи денного чи безперервного використання протягом 2 або 1 тижня відповідно.

Для всіх цих груп лінз необхідне використання спеціальних засобів, які допоможуть зберегти їх в належному стані і вплинути на якість щоденного бачення.

 

Ретельний, а головне, правильний догляд за контактними лінзами відповідає за

 • безпечне носіння їх на очах;
 • якість чіткості зору;
 • швидкість накопичення білкових відкладень на поверхні;
 • якісне очищення;
 • рівень  зволоженості;
 • відсутність алергічних реакцій,подразнень.

Тому контактні лінзи не можна розглядати окремо від розчинів, ферментних очисників, крапель, аксесуарів. Все це єдина система, яка дозволяє нашим очам повернути чіткість зору, а нам впевненість у собі.