Перший крок

Підготуйте все необхідне  у добре освітленій кімнаті : контактні лінзи, розчин, дзеркало та місце з чистим рушником, де ви зможете помити та висушити ваші руки.  Свої лінзи краще одягнути перед нанесенням макіяжу.

Другий крок

Для того , щоб не забруднити свої лінзи , завжди мийте перед цією процедурою руки.  Використовуйте м’яке або антибактеріальне мило та уникайте використання зволожуючого мила, лосьйонів або продуктів на основі нафти. Руки просушіть натуральним рушником без ворсин. Уникайте використання паперових рушників, оскільки вони можуть залишити волокна та інші залишки на ваших руках.

Третій крок

Вийміть контактні лінзи з контейнеру для лінз чи зі свіжого блістеру. Якщо у вас відрізняються параметри контактних лінз для правого та лівого ока, то було б добре, якби ви виробили звичку спочатку завжди виймати певну лінзу, наприклад для лівого ока, першою, щоб їх не сплутати. Покладіть першу лінзу на долоню, обмочіть її розчином і ніжно протріть пальцем. Деякі виробники лінз пропонують розчини „no-rub“(без протирання), але більшість фахівців вважають, що завжди краще ніжно протерти лінзу для кращого її очищення.  Аплікатори та щипці для лінз зроблять маніпуляцію з лінзами легшою.

Четвертий крок

Покладіть контактну лінзу на вказівний палець. Якщо лінза виглядає як чаша (краї спрямовані вгору), то ви все робите правильно. Але, якщо лінза нагадує тарілку (краї вигнуті назовні), то ваша лінза вивернута навиворіт. Також, на більшості контактних лінз є невелике позначення (літери або цифри), щоб ви могли розрізнити чи не вивернута лінза.

П’ятий крок

Тримаючи лінзу на вказівному пальці, використайте свій середній палець, щоб витягнути нижню повіку вниз, і паралельно витягуйте верхню повіку вгору, використовуючи вашу другу руку. Постарайтеся не кліпати. Деякі люди  дивляться вгору, щоб зменшити мимовільне кліпання.

Шостий крок

Легко і обережно помістіть контактну лінзу на око. Відпустіть руки і прокліпайте кілька разів. Лінза повинна розташовуватися над кольоровою частиною вашого ока (ірисом). Ви можете трохи доторкнутися до контактної лінзи, щоб розташувати її на потрібне місце. Якщо ви відчуваєте якийсь дискомфорт або подразнення, зніміть контактну лінзу, повністю очистіть її, а потім повторіть спробу.

Сьомий крок

Повторіть той самий процес із лінзою для іншого ока. Після того як одягнули лінзу, вилийте використаний розчин для контактних лінз із контейнера, щоб не забути залити свіжий розчин вже під час знімання лінз.

 

Найпопулярніші розчини для зберігання контактних лінз

 

ReNu MultiPlus — багатоцільовий розчин, призначений для ополіскування, очищення, видалення поверхневих і глибоких відкладень, дезінфекції та зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 120, 240 і 360 мл.

 Biotrue — багатофункціональний розчин, призначений для ополіскування, очищення, дезінфекції, видалення відкладень, зволоження і зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 60, 120 і 360 мл. Містить гіалуронову кислоту.  Biotrue має оптимальну кислотно-лужну рівновагу, яка відповідає pH слізної рідини. Він підтримує природний стан очей і оптимально активує подвійну систему дезінфекції.

  Biotrue drops — очні краплі для зволоження всіх видів м’яких контактних лінз, включаючи силікон-гідрогелеві. Режим використання щоденний, 1-2 рази на день. Краплі випускаються у флаконах об’ємом 10 мл. Діюча речовина препарату — 0,24% гіалуронова кислота. Цей компонент має потужні зволожувальні і регенерувальні властивості. Він підвищує в’язкість слізної рідини і миттєво прибирає відчуття сухості очей. Разом з тим гіалуронова кислота загоює мікротравми рогівки, які можуть з’являтися при носінні контактних лінз.

Контактні лінзи Alcon

CIBA Vision у сфері догляду за зором належить до всесвітньо визнаних компаній. Вибір контактних лінз, розчинів і очних крапель дуже великий. До найбільш продаваних належить ряд контактних лінз Air Optix.

AIR OPTIX plus HydraGlyde – нові вдосконалені силікон-гідрогелеві МКЛ бренду “Air Optix” від компанії Alcon. AIR OPTIX HydraGlyde створені на основі двох запатентованих інноваційних технологій SmartShield і HydraGlyde, які створюють ультратонкий захисний шар на поверхні лінзи і таким чином забезпечують зволоженість і чистоту лінз протягом усього терміну експлуатації.

Air Optix  Night & Day AQUA – силікон-гідрогелеві контактні лінзи першого покоління. Рекомендований термін носіння денний або безперервний до 30 днів. Найголовніша відмінна особливість лінз Air Optix Night & Day AQUA – найвищий показник проникнення кисню Dk/t-175, висока пропускна здатність кисню до рогівки ока (навіть більша ніж у сльози Dk/t-90), біасферичний дизайн – обидві поверхні асферичні.

Air Optix for ASTIGMATISM застосовуються для денного використання протягом 1 місяця.

AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL – мультифокальні силікон-гідрогелеві контактні лінзи . Рекомендований виробником термін носіння – 1 місяць при денному режимі або 7 днів (6 ночей) при безперервному.

AirOptix Colors – сілікон-гідрогелеві кольорові лінзи для зміни кольору як світлих, так і темних очей. Вони забезпечують не тільки красивий природний колір очей, але і винятковий комфорт при носінні. AirOptix Colors доступні в 9-ти кольорах. Завдяки тришаровій технології інтеграції пігменту в матеріал лінзи 3-in-1 COLOR TECHNOLOGY колір очей виглядає дуже природньо. Зовнішнє кільце пігменту підкреслює виразність очей. Середнє – визначає основний колір. Внутрішнє – додає яскравості та глибини.

Focus DAILIES AquaComfort Plus – нове покоління ультракомфортних одноденних лінз з унікальним ефектом потрійного зволоження. Щоденні лінзи Focus DAILIES AquaComfort Plus є ідеальним вибором як для новачків, охочих перейти від окулярів до КЛ, так і для вимогливих користувачів, які потребують високої якості зору при максимальному комфорті.

Компанія Johnson & Johnson Vision Care

ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus – силікон-гідрогелеві контактні лінзи денного або безперервного використання протягом 2 або 1 тижня відповідно. Лінзи розроблені за технологією нового покоління Hydraclear Plus, у якій поєднується матеріал, що пропускає достатньо кисню, та сучасні зволожувальні агенти. Мають найвищий рівень УФ-захисту серед усіх видів КЛ (100% від UVB-променів та 96,1% від UVA-променів).

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM – силікон-гідрогелеві контактні лінзи для корекції астигматизму. Лінзи денного чи безперервного використання протягом 2 або 1 тижня відповідно.

Для всіх цих груп лінз необхідне використання спеціальних засобів, які допоможуть зберегти їх в належному стані і вплинути на якість щоденного бачення.